Van Vakfı Başkanımız Sn. Nizamettin Ağar İftarda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Özalp ve Gevaş Meslek Yüksekokulu Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

0
552

Van YYÜ Ünitesinin Sosyal Tesislerinde Van Vakfı Başkanımız Sayın Nizamettin Ağar’ın öğrenciler için verdiği yemeğine katılan Rektör Şevli, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla öğrencilerle birlikte iftar yemeğinde bir araya gelme ve öğrencilerin taleplerini/beklentilerini dinleme fırsatı buldukları için çok mutlu olduğunu ifade etti. İftar yemeğinde gerçekleştirdiği konuşmasında Rektör Şevli şunları kaydetti: “Zaman zaman ilçelerimizdeki Meslek Yüksekokullarımızı ziyaret ettiğimizde ‘gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ türünden eleştirilerine maruz kalmaktayız. Pandeminin etkisinin zayıflamasıyla birlikte ilçelerimizde eğitim öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizi de merkez yerleşkemizde düzenlenen etkinliklere davet ediyoruz ve katılabilmeleri için her türlü imkanlarımızı seferber ediyoruz. Üniversite yönetimi olarak bizler öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizle bir araya gelebilmek, onlarla hemhal olup birliktelik ruhunu her defasında yeniden inşa edebilmek için her türlü gayreti göstermekteyiz. Bu sebeple bugün bu iftar programına özellikle Özalp ve Gevaş ilçelerimizdeki öğrencilerimiz davet edildi.” sözlerini kullandı.

Konuşmaları sırasında öğrencilere bir müjde de veren Rektör Şevli, pandemiden dolayı iki yıldır yapılamayan Bahar Şenlikleri’nin bu sene Mayıs ayı içerisinde yapılacağını belirtti. Üniversitede sosyal etkinlikler konusunda her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını, öğrencilerin de bunlara katılım sağlamalarını arzu ettiklerini ifade eden Rektör Şevli, ilçelerdeki Meslek Yüksekokullarında da bu türden etkinliklerin olacağını da sözlerine ekledi.

Rektör Şevli ayrıca; Van Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkan Vekili Sn. Nizamettin Ağar’a öğrencilerimize verdiği iftar yemeğinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Rektör Şevli, Sn. Nizamettin Ağar’ın Van Vakfı aracılığıyla Vanlı olup İstanbul’da okuyan çok sayıda öğrenciye burs imkânı sağladığını hatırlattı.

Van Vakfı Başkanımız Sn. Nizamettin Ağar iftar programında öğrencilerle sohbet ederek  kendisinin Van’ın  Özalp ilçesinde doğduğunu, şu an Diş ticaret uzmanı ve  Gümrük Müşaviri olduğunu zaman zaman Özalp MYO yönetimi ile  da özellikle Dış Ticaret programında okuyan öğrencilere staj imkanı sunduklarını belirterek öğrencilerle iftar yemeğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İftar programına Rektör Şevli ve eşi Duygu Şevli Hanımefendinin yanı sıra; Rektör Yardımcısı Prof, Dr. Şenay Baydaş, Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar, İş insanı Hüsamettin Ağar, Eğitim fakültesi  Dekani  Prof.Dr. Zihni Merey  Gevaş MYO Müdürü Prof. Dr. Nazmi Yüksek, Özalp MYO Müdürü Doç. Dr. Özlem Orunç Kılınç ile birlikte öğrenciler ve akademisyenler katıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.